قالب فلزی

قالب بتن دیوار

قالب بتن دیوار

 

 

برای قالب بندی انواع دیوارهای بتنی یک طرفه و دو طرفه   با ترکیب پانل ها ، کنج ها و پین و گوه و ... سازه مستحکمی را برای اجرای بتن ریزی ایجاد می کنند. بنا بر ضخامت دیوار در پشت پنل ها از سخت کننده هایی مانند لوله ، سولجر و جک های شاقول کننده استفاده می شود . در اجرای انواع دیوارهای مرتفع که ضریب تکرار استفاده از پانل های دیوار بالاست . پس از قالب بندی ، سیستم یکپارچه ای ایجاد می شود که می توان پس از اتمام هر مرحله از قالب بندی آن را به کمک جرثقیل به مراحل بعدی منتقل نمود .

قالب بندی دیوار یک طرفه

برای مونتاژ یک دیوار یک طرفه، بعد از دوختن پانل های قالب بتن یک ردیف به وسیله پین و گوه، به منظور در یک راستا قرار دادن پانل های قالب بتن و ایجاد مقاومت بیشتر در مقابل فشار جانبی بتن، از لوله داربستی به عنوان پشت بند افقی استفاده می شود.

این لوله ها با گیره متوسط به پانل های قالب فلزی بتن متصل می شوند. این گیره، لوله و دو پانل قالب فلزی بتن مجاور هم را به طور همزمان و محکم نگه می دارد و باعث می شود که در اثر حمل و نقل قالب های فلزی بتن به صورت یکپارچه، این قطعات از هم جدا نشوند.

برای در یک راستا قرار دادن پانل های قالب فلزی بتن از نظر عمودی یا شاقول کردن آن ها، می توان از یک ردیف لوله دیگر در راستای عمود بر این لوله ها نیز استفاده کرد. برای اتصال این لوله ها می توان از گیره دولوله یا گیره بلند استفاده کرد.

در ضمن می توان به جای لوله داربستی از قوطی، ناودانی یا تیرآهن نیز استفاده کرد که با گیره بلند قابل اتصال هستند. با اضافه کردن تعدادی سولجر به جای لوله های عمودی، می توان قطعات بزرگی از قالب فلزی بتن را مونتاژ کرده و با جرثقیل به راحتی جابجا نمود.

برای اجرای سازه های سنگین و مرتفع و نیز در موارد تکراری که باز و بسته کردن قالب بتن وقت گیر است، از این روش برای ساختن پانل یکپارچه استفاده می شود. این امر باعث افزایش سرعت قالب بندی بتن و در نتیجه صرفه جویی در زمان، کاهش قابل توجه استهلاک پانل های قالب بتن کوچکتر و همچنین پایین آمدن هزینه دستمزد و نصب قالب فلزی بتن به ویژه در ارتفاع می شود.

قالب بندی دیوار دوطرفه

در قالب بندی دیوار بتنی پانل های قالب فلزی بتن پس از اتصال توسط پین و گوه یا کلمپس و نصب پشت بندها به صورت دو طرفه اجرا می شوند. بلت ها جهت مهار فشار جانبی بتن از قالب فلزی بتن سوراخ دار عبور کرده و توسط واشرها (واشر کاس) و مهره بولت ها (خروسکی)، پشت سولجرها بسته می شوند.

در اجرای دیوار های مخازن و استخرها که باید آب بند باشند، از میان بلت های آب بند چدنی یا میان بولت آب بند فنری به جای بلت ها استفاده می شود. دیوارهای دو طرفه بتنی را به راحتی می توان در ارتفاعات بلند با کمک براکت، پاگرد بتن ریزی و داربست آویز اجرا نمود.

پرشین قالب | قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

پرشین صنعت | خرید و فروش انواع تجهیزات قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

آدرس

بازار آهن شاد آباد بهاران 1 بلوک 18 پ 15

09122548719

info@PersianGhaleb.com

  02166146412

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00