قالب فلزی

قیمت خرید و فروش جک سقفی

خرید و فروش جک های سقفی امروزه هم به صورت اینترنتی قابل سفارش می باشد و هم حضوری، البته قبل از اینکه در رابطه با انواع و کاربرد جک سقفی بخواهیم صحبت کنیم، ابتدا باید بدانیم جک سقفی چیست؟ شما را دعوت میکنیم تا با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر با جک های سقفی، کاربرد جک سقفی، انواع جک سقفی، قیمت جک سقفی و خرید و فروش آن آشنا شوید.

غالبا به متداول ترین اجزاء قالب بندی بتن جک سقفی گفته می شود، استفاده جک های سقفی بیشتر در کفراژ بندی تیرها، قالب بندی سقف و … می باشد. جک های سقفی معمولا توان باربری 5/1  تن را خواهند داشت، جک سقفی یا همان جک ساختمانی به در ارتفاع 5/3 متری طراحی و تولید می شود این ارتفاع برای جک سقفی استاندارد می باشد.

جک های ساختمانی در ارتفاعات ۴، ۵/ ۴ ، ۵ ، ۵/۵ و ۶ متری نیز بنا بر سفارش مشتری قابل تولید می باشند، جهت آگاهی از قیمت جک سقفی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کنید و از کارشناسان فروش پرشین صنعت جهت خرید و فروش جک ساختمانی مشاوره بگیرید.

 

101

 

حداکثر باربری جک های فوق ۱۵۰۰ کیلوگرم می باشد جک های سقفی عضوهای قائمی هستند که بصورت منفرد نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند، کفراژ بندی تیرها و سقف های سبک اعم از دال بتنی, سقف یوبوت, کوبیاکس,  تیرچه بلوک, تیرچه کرمیت که با ارتفاع کمتر از 4.5 متر باشد میتوان جک سقفی قابل تنظیم را بکاربرد، ساختار جک سقفی قالب بتن دو قسمت  لوله نری و مادگی دارد که برای مهار سازه سقف بتنی و قالب مدولار مورد استفاده و توجه قرار گرفته است. البته بهتر است این گونه گفته شود که جک ساختمانی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

 • نری
 • مادگی
 • رزوه

قسمت پایین جک از لوله با قطرهای مختلف ساخته می شود. رایج ترین سایز، لوله ای با قطر 6 سانتی متر و ضخامت 2 میلی متر است. قسمت بالای جک نیز از لوله ای به قطر 5 سانتی متر و ضخامت 2.5 میلی متر ساخته می شود. البته لوله استفاده شده در تولید جک سقفی حداکثر دارای ضخامت  5/2 –2 یا 3 میل قابل سفارش می باشد، همینطور برای تولید جک های ساده و صلیبی تا ارتفاع 4 متر  از لوله با گوشت 2.5 میل و برای جک صلیبدار و ساده بالای 4 متر از لوله به ضخامت 3 میلیمتر توصیه شده است و از لوله 2 میل بیشتر برای ساخت جک عراقی استفاده میشود.

کاربرد جک سقفی

جک سقفی در همه ساختمان سازی ها ضروری و نیاز است، جک ساختمانی کاربرد زیادی دارد که عبارت است از:

 • انجام پروژه های عمرانی
 • برای خانه دو طبقه یا یک برج چندین طبقه
 • جک سقفی برای نگه داشتن وزن سقف تا پایان ساخت یک طبقه استفاده می شود
 • نگه داشتن سقف به طور موقت

 

sss 500x216

 

چیزی که در جک ساختمانی دارای اهمیت است و ضروری می باشد مرغوبیت و کیفیت جک سقفی است، زیرا یک جک سقفی باید بتواند میزان فشار سقف را تحمل کند و اینکه در زمین های سست ثابت بماند، اگر جک سقفی از مرغوبیت خوبی برخوردار نباشد و در طول پروژه در زمین فرو رود فاجعه ایجاد می شود و مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

جک ها به دو صورت سبک و سنگین ساخته می شوند. نوع سبک آن تحمل وزن کمی دارد اما نوع سنگین آن وزن و فشار بسیار بالا را تحمل می کنند. ضخامت جک را می توان بسته به نیاز مشتری تغییر داد.

سوراخ هایی روی لوله نری برای تنظیم ارتفاع وجود دارد. این سوراخ ها در فاصله 10 سانتی متری از همدیگر قرار دارند که با انواع رزوه محکم به هم متصل می شوند. با توجه به طرح سازه و نوع جک می توان نری جک ها را متحرک ساخت. در جک هایی که به صورت شاقول ساخته می شوند شمع هایی به کار می روند که تحمل فشارهای جانبی را داشته باشند.

 در انتهای لوله بیرونی جک های سقفی یک پیچ تنظیم و مهره جوش داده شده و به کمک سوراخ هایی که درلوله درونی جک ها وجود دارد عمل ریگلاژ انجام می شود و تنظیم ارتفاع جک سقفی قابل امکان می شود، حداکثر ظرفیت باربری جک های ساختمانی تولید شده در ایران 1.5 تن می باشد. در بالای لوله نری جک سقفی با توجه به نیاز و درخواست پروژه از سرجکT یا سرجکU  شکل و یا ورق ساده استفاده می شود.

حتما بخوانید: قالب فلزی بتن

 

 1500x600

 

جک سقفی در انواع سنگین و سبک تولید و قابل سفارش می باشد. همانطور که پیشتر گفته شد جک های سنگین از لوله های سنگین با ضخامت ۲٫۵ و 3 میلی متر و جک های سبک لوله های سبک با ضخامت ۲ میلیمتر تولید شده اند. جک ساختمانی سنگین باید بار زیادی را متحمل شوند ولی در رابطه با جک سقفی اینگونه نیست، جک ساختمانی متوسط نیز از لوله پایینی ۲٫۵ و لوله بالایی ۲ میل تولید و قابل سفارش می باشد.

پیشنهاد می شود رزوه استفاده شده در جک ساختمانی از چدن داکتیل ( چدن نشکن ) و بهترین نوع رزوه تولید شود.جهت آگاهی از قیمت جک سقفی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کنید و از کارشناسان فروش پرشین صنعت جهت خرید و فروش جک ساختمانی مشاوره بگیرید.

نکته قابل توجه این است که نباید از لوله درز دار برای تولید جک سقفی استفاده کرد. بهترین نوع رزوه برای تولید جک سقفی لوله با ضخامت بیشتر و بهترین نوع مهره جک از جنس چدن داکتیل نشکن می باشد. همچنین از نظر فنی، مهندسی و ایمنی برای ارتفاع بیش از ۴ متر بهتر است از سقف های دال بتن به جای جک های سقفی استفاده شود پرشین قالب در این موارد داربست های مدولار را پیشنهاد می کند.

 لیست وزنی جک سقفی

 • سرجک تی شکل ۷۰ سانتی 4 کیلوگرم
 • سرجک تی شکل ۸۰ سانتی 5 کیلوگرم
 • سرجک تی شکل ۹۰ سانتی 5 کیلوگرم

حتما بخوانید: جک سقفی چیست؟

کاربرد انواع جک  سقفی ( ساختمانی)

قیمت خرید و فروش جک سقفی از چندین نظر با یکدیگر اختلاف دارد به طور کلی می توان گفت جک سقفی از نظر وزن و همچنین از لحاظ طراحی و اندازه تیپ انواع مختلف دارد که با توجه به ظاهر و ویژگی های هر نوع کاربردهای متفاوتی نیز دارند، جک سقفی دارای سه نوع می باشد که عبارتند از:

جک سقفی ساده

جک سقفی ساده از ساده ترین جک های زیر سقفی شناخته شده است زیرا اجزاء تشکیل دهنده آن بسیار ساده می باشد، دو تا لوله ( نری و مادگی ) و رزوه مهره جک که جک سقفی ساده را تشکیل می دهند ولی باید سر و ته آن پلیت ساده جوش زده شود، کاربرد جک سقفی ساده در شورینگ زیر سقف بتنی می باشد همینطور برای شاقول و مهار قالب دیوار نیز می توان از جک قالب بندی استفاده کرد. نکته قابل توجه اینکه جک سقفی ساده جهت زیر سقف تیرچه بلوک اصلا مناسب و مقاوم نمی باشد و نباید از آن استفاده کرد. قیمت خرید و فروش جک سقفی ساده با دیگر انواع آن متفاوت می باشد.

 

blat

 

جک سقفی صلیب دار

جک سقفی صلیب دار را علاوه بر ساده بودن می توان به عنوان پرمصرف ترین جک سقفی (ساختمانی) معرفی کرد، البته قسمت صلیب جک سقفی صلیب دار ثابت می باشد و در قسمت میانی این نوع جک یک رزوه تعبیه شده است و با کمک آن ارتفاع جک قابل تنظیم شدن می باشد. در جک سقفی صلیب دار پهن بودن قسمت صلیب ا زویژگی هایی است که باعث شده استفاده از این نوع جک در بخش های مختلف سازه وجود داشته باشد، همچنین فضای بیشتری از تیرچه و سقف پوشش داده شود. البته عدم تحرک در قسمت صلیب این نوع جک سقفی و انعطاف پذیری در طراحی برخی محدودیت ها را ایجاد کرده است.

 

4 70

 

جک سقفی T شکل سیار

جک سقفی T شکل سیار د رواقع همانند جک سقفی صلیب دار می باشد که فقط در قسمت صلیبی آن  به شکل T می باشد و ویژگی بارز آن در متحرک بودن قسمت صلیب آن می باشد مه این نوع را از دیگر انواع جک سقفی متمایز کرده است، متحرک بودن قسمت صلیب در این نوع از جک سقفی باعث شده تا بتوان از آن در زاویه های مختلف استفاده کرد زیرا چرخش قسمت T شکل آن منجر به انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مدل های قبلی دارد.

تولید جک ساختمانی یا  جک سقفی در شرکت پرشین قالب به صورت مداوم و توسط نیروهای متخصص انجام می گیرد. کلیه جک ها در ارتفاع و طول مختلف و با درنظر گرفتن ظرفیت باربری جک سقفی , طبق سفارش تولید می گردد.

هر چند ممکن است این متحرک بودن باعث تضعیف جک در تحمل بار سقف یا سازه های سنگین شود، اما باید قبول داشت که در سازه های مختلف کمک بسیار کرده است و کاربرد فراوان داشته است، همانطور که در رزوه جک سقفی صلیب دار که گفتیم در این نوع هم قسمت رزوه در قسمت میانی جک سقفی تعبیه شده است و امکان تنظیم ارتفاع آن ها وجود دارد.از دید و نظر پیمانکار اجرا, قالب بند و آرماتوربند اجرایی یک دسته بندی دیگری هم وجود دارد که معروف است به:

جک سقفی طرح عراق

جک سقفی عراقی جهت قالب بندی ساختمان ها و سازه های بتنی کشور عراق تعبیه شده است و در کشور هایی مثل عراق , ترکمنستان , ارمنستان , آذربایجان افغانستان , تاجیکستان , ترکیه از استقبال خوبی برخوردار می باشد. جک سقفی عراقی دارای دهانه U شکل و نسبتاً کوچک می باشد جک صادراتی به اندازه عبور چهارتراش چوبی شناخته شده است و امکان نصب سولجر را ندارد.

تفاوت عمده جک صلیبدار ایران و جک سقفی عراقی در گام رزوه آن می باشد زیرا رزوه جک سقفی عراق با گام 6 و رزوه جک صلیبدار ایرانی گام 8 است. قابل توجه اینکه  قیمت خرید و فروش جک سقفی عراقی از قیمت خرید و فروش جک سقفی صلیبدار ایرانی گران تر است.

 

jak saghfi

 

جک سقفی (ساختمانی) کاربردی خود را چگونه انتخاب کنیم؟

همانطور که برای استفاده از تجهیزات قالب بندی و بتن ریزی نیاز به دانستن شرایط ساخت و ساز و محل کاربرد آنها وجود دارد جهت انتخاب جک سقفی نیز بستگی به شرایط ساخت و ساز و محل کاربرد آن دارد زیرا در بعضی مواقع ممکن است تنها نیاز به نگهداری یک تیکه خاص یا فقط آرماتور داشته باشیم و به استفاده از نمونه های صلیبی و T شکل نیاز نباشد. که در این موارد باید از جک سقفی عراقی استفاده کرد زیرا از لحاظ فضای کاری شرایط مناسبی برای ما به وجود خواهد آورد.

جهت خرید و فروش انواع قالب بتن دست دوم ، جک سقفی دست دوم ، اسکافلد دست دوم و انواع ماشین آلات دست دوم با ما تماس بگیرید.

البته عمدتا بخش مهمی از سقف با استفاده از جک سقفی پوشش داده می شود که در این موارد حتما باید از نمونه های جک سقفی صلیبدار ثابت یا T شکل استفاده شود که بهترین گزینه می باشد زیرا می تواند ما را از قیمت خرید و فروش حتی هزینه های اجاره جک سقفی بیشتر بی‌نیاز کند.

جک سقفی و مزایای آن

جک سقفی همان طور که پیشتر گفتیم بیشترین کاربردش در ساختمان های بتنی و انواع سازه های بتنی است که اگر در انتخاب کارخانه تولیدی و پیمانکار اجرایی خوب و رعایت ضوابط قالب بندی بتن دقت و حساسیت داشته باشید حتما از سیستم قالب بندی ایمن برخوردار خواهید شد و سازه بتنی با کیفیت و نمای بتن خوب و اکسپوز بنا خواهید کرد.

پرشین قالب ( پرشین صنعت) شناخته ترین برند از کارخانه های تولید کننده جک و قالب م یباشد همین طور در زمینه تولید لوله جک , مهره و رزوه جک فعالیت دارد . در ادامه شما را با مزایای استفاده از جک سقفی آشنا میکینم با ما همراه باشید.

 • وزن سبک جک قالب بندی
 • سرعت بالا در برپایی و جمع کردن جک سقفی
 • تنظیم و تغییر ارتفاع جک سقفی
 • خرید و فروش در بازار آهن هم بصورت جک سقفی نو و هم به صورت دست دوم یا کارکرده
 • ایمنی بالا از نظر مقاومت در برابر وزن بتن سقف
 • کاهش عملیات اجرایی به دلیل مدول و پیش ساخته بودن قطعات
 • وابستگی نداشتن به واردات لوله آهنی

پرشین قالب | قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

پرشین صنعت | خرید و فروش انواع تجهیزات قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

آدرس

بازار آهن شاد آباد بهاران 1 بلوک 18 پ 15

09122548719

info@PersianGhaleb.com

  02166146412

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00