قالب فلزی

قالب ستون گرد

ghalebgerd

در این نوع سیستم به جای استفاده از سیستم های معمولی که به صورت مربع و یا مستطیل در ساخت ستون ها استفاده می شود، از قالب ستون گرد استفاده می کنند. این نوع قالب ستون گرد شامل دو پنل است. این دو در کنار هم قرار می گیرند و با پین و گوه یا با نوعی بست به نام بست قورباغه ای به هم متصل و محکم می شود. مزیت این نوع قالب ستون گرد در این است که به سرعت و آسان می توان آن را اجرا کرد.
قالب ستونهای گرد معمولا با قطرهای ۳۰ الی ۱۵۰ سانتیمتر و در طولهای ۱۰۰ و ۱۵۰ سانتیمتر ساخته می شوند، این نوع قالبها برای قطرهای مشخصی ساخته می شوند و امکان استفاده از آنها برای قطر های دیگر وجود ندارد. در صورت نیاز می توان بر روی قالب ستونهای گرد، سرستون قارچی نیز تعبیه نمود.
قالب ستونهای گرد بصورت یکپارچه نیز ساخته می شوند. این قالبها را پس از آنکه توسط جراثقال از لابلای آرماتورهای ستون به پایین آن انتقال دادند، توسط اتصالات مخصوصی که دارند به شکل مقطع دایره کامل در می آیند. تصویر زیر نحوه استفاده از این قالبها را نشان می دهد.
انواع قالب ستون گرد
طراحی قالب ستون در قسمت انتها باید به قالب سرستون متصل شود. این قالب های سرستون به سه شکل وجود دارند. محدب، مقعر و پیمایشی، که این سه نوع قالب سرستون هستند. قالب ستون گرد به انواع قالب فلزی ستون گرد، قالب تخته بندی، قالب بتن پلاستیکی، قالب پلی وود و انواع دیگر تقسیم می شود. در هنگام استفاده از قالب مدولار بهتر است که ارتفاع کنج ها و مدولار به یک اندازه نباشد. مثلا می توان ارتفاع پانل کمتر و یا بیشتر از ارتفاع کنج باشد. در این صورت هنگام قالب ریزی از پیچش ستون ها جلوگیری می شود. البته برای از بین بردن این پیچیدگی که یکی از نتایج قالب ستون گرد است می توان سمت قیدها را به صورت یک در میان تغییر داد و یا اینکه گیره ها در جهات مخالف هم کشش وارد کنند. این کشش در دو جهت مخالف کمک می کند تا قالب در اثر فشار بتن داخل آن از هم باز نشود و مشکل ایجاد نگردد.

پرشین قالب | قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

پرشین صنعت | خرید و فروش انواع تجهیزات قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

آدرس

بازار آهن شاد آباد بهاران 1 بلوک 18 پ 15

09122548719

info@PersianGhaleb.com

  02166146412

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00