قالب فلزی

جک سقفی چیست

jaksaghfi

جک های سقفی یکی از متداول ترین اجزاء قالب بندی بتن می باشد که برای کفراژ بندی تیرها ، قالب بندی سقف و … مورد استفاده قرار میگیرد.این جک ها توان باربری 5/1  تن را دارا می باشد و به صورت استاندارد در ارتفاع 5/3 متری طراحی و تولید می گردند. جک های ساختمانی در ارتفاعات ۴، ۵/ ۴ ، ۵ ، ۵/۵ و ۶ متری نیز بنا بر سفارش مشتری قابل تولید می باشند. حداکثر باربری جک های فوق ۱۵۰۰ کیلوگرم می باشد جک های سقفی عضوهای قائمی هستند که بصورت منفرد نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند

کاربرد جک های سقفی

جک های ساختمانی کاربرد زیادی دارند و در انجام پروژه های عمرانی یک وسیله لازم و ضروری هستند. اصلا تفاوت ندارد که شما یک خانه دو طبقه یا یک برج چندین طبقه می سازید، این محصول در همه ساختمان سازی ها مورد نیاز است. جک سقفی برای نگه داشتن وزن سقف تا پایان ساخت یک طبقه استفاده می شود.

 به طور خلاصه می توان گفت کاربرد اصلی این وسیله، نگه داشتن سقف به طور موقت است. چیزی که برای این محصول بسیار اهمیت دارد مرغوبیت آن است. به این دلیل کیفیت مهم است که بتواند میزان

فشار سقف را تحمل کند و اینکه در زمین های سست ثابت بماند؛ یعنی اینکه در زمین فرو نرود که در این صورت مشکلات زیادی به وجود می آید.

جک ساختمانی از سه قسمت اصلی نری، مادگی و رزوه تشکیل شده است. قسمت پایین جک از لوله با قطرهای مختلف ساخته شده است. اما رایج ترین سایز، لوله ای با قطر 6 سانتی متر و ضخامت 2 میلی متر است. قسمت بالای جک نیز معمولا از لوله ای به قطر 5 سانتی متر و ضخامت 2.5 میلی متر ساخته می شود.

 جک ها به دو صورت سبک و سنگین ساخته می شوند. نوع سبک آن تحمل وزن کمی دارد اما نوع سنگین آن وزن و فشار بسیار بالا را تحمل می کنند. ضخامت جک را می توان بسته به نیاز مشتری تغییر داد.

سوراخ هایی روی لوله نری برای تنظیم ارتفاع وجود دارد. این سوراخ ها در فاصله 10 سانتی متری از همدیگر قرار دارند که با انواع رزوه محکم به هم متصل می شوند. با توجه به طرح سازه و نوع جک می توان نری جک ها را متحرک ساخت. در جک هایی که به صورت شاقول ساخته می شوند شمع هایی به کار می روند که تحمل فشارهای جانبی را داشته باشند.

پرشین قالب | قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

پرشین صنعت | خرید و فروش انواع تجهیزات قالب فلزی بتن ، جک سقفی و اسکافلد

آدرس

بازار آهن شاد آباد بهاران 1 بلوک 18 پ 15

09122548719

info@PersianGhaleb.com

  02166146412

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 18:00